Dieta- 3 najskuteczniejsze diety.

Dieta- na samo słowo robi się słabo, a co dopiero zacząć stosować. Jednak kiedy patrzy się w lustro i widok nie jest zadawalający, bo tu trochę wystaje, tam się wylewa, dieta to coś co może w tej sytuacji pomóc.
Słowo dieta pochodzi od starogreckiego diaita czyli styl życia. Dobrze by było, gdyby dla każdego dosłownie dieta znaczyła styl życia. Trudno jest jednak, by dieta była zdrowa i utrzymywała naszą wagę w ryzach w dobie speed. Kiedy wszystko robi się szybko. Szybko tez się je i je się byle jak. Wtedy nasza dieta to hamburger z frytkami popijane colą. Odchudzanie jest modne, wciąż ktoś poszukuje, sprawdzonych lub nie, sposobów jak szybko i łatwo schudnąć. Dieta jest nierozłącznym elementem odchudzania. Którą zatem dietę wybrać?
W Internecie można znaleźć ok 20 diet. Każdy z twórców jest przekonany, że jego dieta jest najlepsza. Dla kogoś kto chce schudnąć najważniejszy jest efekt i to szybki. Według takiego kryterium (szybki efekt) zostały wymienione 3 najskuteczniejsze diety.

1. Dieta Kopenhaska.
Ta dieta składa się z dwóch posiłków dziennie i posłodzonej herbaty albo kawy na śniadanie. Dieta Kopenhaska narzuca rygorystyczne trzymanie się pór posiłków. Obiad trzeba zjeść między 12 a 14 godziną, a kolację przed godziną 18. Dieta jest monotonna, ale trwa tylko 13 dni. W ciągu tego okresu pod warunkiem, że dieta jest rygorystycznie przestrzegana, można stracić od 7 do 20 kg zbędnego tłuszczyku.

2. Dieta Amerykańska.
Dieta ta zyskała uznanie w Hollywood. Dieta Amerykańska jest idealna dla zapracowanych, bo przygotowywanie posiłków nie zajmuje dużo czasu i jest łatwe. Dieta ta polega na zmniejszeniu spożywanych kalorii do 1200 i regularnych porach jedzenia posiłków. Dieta Amerykańska, jak każda dieta, ma listę dozwolonych i zakazanych produktów. Ma także swoje plusy i minusy. Zważywszy na fakt, że gwiazdy filmowe chętnie po nią sięgają, oznacza, że jest skuteczna. Dieta gwiazd musi być skuteczna, żeby dobrze zaprezentować się na czerwonym dywanie.

3. Dieta DASH.
W 2013 roku amerykański tygodnik U. S New and World Report ogłosił, że dieta DASH jest najlepszą i najskuteczniejszą metodą odchudzającą. Podstawowym założeniem tej diety jest jedzenie produktów zbożowych, owoców, warzyw i produktów mlecznych. Dieta DASH eliminuje spożywanie soli i przetworzonego jedzenia. Im naturalniej tym lepiej. Dieta narzuca 3 główne posiłki i 4 przekąski dziennie. Nie jest jednak bezduszna. W nagrodę za przestrzeganie menu i wytrwałość, dieta dopuszcza, raz w tygodniu zjedzenie czekolady czy miodu. Dzięki tej diecie udało się połączyć skuteczność, szybkość i zdrowie. Dietetycy są tą dietą zachwyceni. Podobnie jak osoby, dla których dieta DASH stała się stylem życia. Specjaliści uważają, że inaczej niż w innych dietach, ta dieta jest dla każdego.
Bez względu na to na jaką dietę sie zdecydujemy, powinna ona być dostosowana do wieku, aktywności, stanu zdrowia, a także stylu życia. Tak, by dieta sama w sobie odzyskała pierwotne znaczenie.

Dieta = styl życia.

1. http://pl. wikipedia. org/wiki/Dieta
2. http://dietadieta. edu. pl/
3. http://www. poradnikzdrowie. pl/diety/odchudzajace/najlepsza-i-najskuteczniejsza-dieta-na-swiecie-dieta-dash_38902. html