Chudnij z bieganiem: czas

Człowiek współczesny stawia przed sobą dużą ilość celów do spełnienia. Dwudziesty pierwszy wiek zaczął kłaść nacisk na osiąganie sukcesów. Rzeczywistość szybko weryfikuje kto jest produktywny, a kogo czeka stagnacja w życiu. Wszystko czego robimy wymaga od człowieka wybrania strategii postępowania. Najczęściej drogę wybieramy, jako ludzie, wydeptaną gdzieś na poboczu ale przybliżającą do szybszego osiągnięcia tego sukcesu. Wybieramy więc drogę na skróty. Mass media promują taką wizję dążenia do osiągania celów, a człowiek, który ogląda telewizję łatwo się programuje na takie życie. Zabawne jest to, że niektóre gazety promujące zdrowy styl życia wmawiają swoim czytelnikom, że pozbycie się paru kilogramów to kwestia kilku dni wyrzeczeń. Zapominają o efekcie jojo, o różnym trybie metabolizmu - po prostu zapominają o różnorodnym czynniku ludzkim. Ciekawe jest również to, że aby osiągnąć sukces człowiek jest gotowy zapłacić sporą sumę pieniędzy, jeśli tylko osiągnie go szybciej - drogą na skróty.

Kiedy chcemy osiągać szybkie rezultaty, wybieramy takie sfery życia, które dzięki rozwojowi technologii wydają się być przydatne w życiu. Będą to więc: pieniądze w formie gotówki - dlatego bankomatów jest coraz więcej; Wyznawanie miłości - smsy szybciej docierają niż poczekanie do wieczora; Mamy ochotę na nieco więcej kalorii ale za to dobrych w smaku - już po 30 minutach możemy otrzymać jedzenie typu fast food. To tylko parę przykładów. Zastanów się jakie jeszcze natychmiastowe osiąganie pragnień, zapewnia nam współczesny świat? Powoduje to, że człowiek przyzwyczaja się do osiągania celów natychmiast, a za te długoterminowe nie ma ochoty się zabierać. Brak natychmiastowych rezultatów skutkuje szybkim zniechęceniem i porzuceniem celu.

Chudnij z systematycznością

Trzeba przyznać, że cecha systematyczności zanika, jest mało widoczna w zmieniającym się cały czas, współczesnym świecie. Trudno jest zrozumieć, że przy odchudzaniu i wielu innych sprawach w życiu, nie ma drogi na skróty, nie ma natychmiastowych rezultatów.
Aby schudnąć musisz uzbroić się w cierpliwość. Działania te wymagają planowania, rozwagi, precyzji i no właśnie przede wszystkim systematyczności. Entuzjazm początkowy może pomóc wziąć się za siebie, ale dość szybko mija przy braku efektów. Efekty te przyjdą później.

Jaki czas pozwoli mi schudnąć?
Chcesz stracić na wadze, wiesz już, że musisz być systematyczny, uzbroić się w cierpliwość, jest jeszcze kilka czynników, a pośród nich czas. Każdy wykonany trening, a przede wszystkim pierwszy trening czyni w twoim organizmie zmiany i przygotowuje go do stopniowego zmieniania ciała.

Aby spalić 1 kg trzeba spalić 7000 kalorii. Oznacza to, że 140 kilometrów to spalenie 1kg masy. Według analiz specjalistów 1km to 50 kcal mniej. Zakładając, że 1 kilometr przeciętnie przebiega się w około 12 minut potrzebujesz na schudnięcie 1 kg: 1680minut czyli 28 godzin, a więc jeśli biegałbyś cały dzień i tak nie zrzuciłbyś jednego kilograma. Pamiętaj, że organizm ma też swoją wytrzymałość. Dlatego bieganie dobrze jest rozciągnąć w czasie. Specjaliści zalecają 20 tygodni na spalenie 1kg tłuszczu z ciała. Jeden miesiąc to 4 tygodnie. Potrzebujesz więc 5 miesięcy, prawie pół roku na optymalne spalenie 1 kg tłuszczu.

Spokojnie!
Istnieją sposoby na rozsądne i skuteczne przyspieszenie tego procesu chudnięcia.

Co łączyć żeby szybciej tracić zbędne kilogramy?
Jedzenie to główny rywal w walce o ładną sylwetkę. Dzięki dobrze zbilansowanej diecie możesz łatwo podwoić ilość spalanych kalorii i szybciej uzyskać wymarzony efekt. Wywal na zawsze: gazowane napoje, słodycze, słodzenie kawy i herbaty, tłuszcz na ziemniakach, panierki na kotletach, śmietanę. Wymienione produkty zawierają w sobie dużo tłuszczy, które skutecznie niwelują proces odchudzania. Możesz przyspieszyć chudnięcie dbając o to co jesz.

Jak działa nasz umysł przy odchudzaniu

Kiedy zaczynasz się odchudzać twój umysł dokonuje analizy diety, wagi, a w konsekwencji skupia się na tym co jest nieprzyjemne dla ciała. Widzi same negatywy. Zamiast tego warto skupić się na ćwiczeniach, które lubimy. Wówczas one dostarczają do umysłu i ciała pozytywnych bodźców odpowiedzialnych za przyjemność.

Czy tłuszcz jest dobry dla mięśni?
Tłuszcz zajmuje zdecydowanie więcej miejsca niż mięśnie, pomimo takiej samej wagi. Przy zaczętym treningu zaczynamy nabierać mięśni. Dlatego na początku waga będzie pokazywać więcej kilogramów pomimo ćwiczeń i wyrzeczeń - są to nowe mięśnie. Dlatego wagę wyrzuć do kosza. Zamiast ważenia zacznij się mierzyć: biodra, klatka piersiowa, uda, ramiona itd. Uwaga nie mierz się co dzień, najlepiej jest mierzyć się co tydzień. Pomimo tego, że wasza waga będzie rosła, to miarka pokarze wam mniejsze rozmiary. Ten sposób to doskonały motywator do dalszego odchudzania.