Zdrowy styl życia. Jak być fit

Każdy człowiek zadowolony z siebie chciałby żyć długo. Każdy wie, żeby żyć długo trzeba przestrzegać pewnych reguł zdrowego żywienia, uprawiania sportów po prostu być fit. Tylko uprawianie sportów nie każdemu się podoba. Czemu, bo jak zobaczymy na naszych rodziców to rzadko dawali nam przykład aby ćwiczyć codziennie itp. Dlatego każdy człowiek odpowiada za siebie i powinien nie tylko zdrowo jeść pięć posiłków dziennie pić dwa litry wody ale także ćwiczyć.

Jeśli nie będzie człowiek ćwiczył to mięśnie się skurczą, zwinął jak ślimak i na starość będą bolały plecy, chodzenie po schodach będzie męczące. Być fit to przede wszystkim mieć balans między uprawianiem sportów jedzeniem a pracą.

Czasem ciężko, ale prędzej ktoś może powiedzieć, że jak się chce to można. Czyli człowiek nie powinien szukać usprawiedliwień, że nie może tylko tak planować dzień aby godzinę móc wygospodarować na spacer, ćwiczenia, gimnastykę nawet jak się wstanie dziesięć przysiadów czy pompek to już jest wielki sukces czasem mały kroczkami, możemy zyskać bardzo wiele i w tedy będziemy dążyć do celu aby być fit i dobrze się trzymać całe życie.

Bardzo to jest widoczne na maratonach jak przejrzymy listę startową, wiele "dziadków" biega maratony i to z wynikiem lepszym niż niejeden młody człowiek, który się uważa za fit