4 tricki na skuteczne nawilżanie skóry

Bez względu na posiadany przez nas rodzaj skóry, powinniśmy zadbać o odpowiedni stopień jej nawilżenia. W innym przypadku doprowadzimy do zmniejszenia jej elastyczności i obniżenia ilości produkowanego kolagenu, co w ostateczności będzie prowadziło do powstawania zmarszczek. Poza tym sucha skóra jest bardziej narażona na działanie bakterii i wirusów, a także obniża się jej elastyczność, co tylko nas postarza. Dlatego dzisiaj zaprezentujemy Wam cztery tricki, które pokażą, jak skutecznie zwilżać swoją skórę.

Kremy nawilżające
Kluczowe dla naszej skóry jest dostarczanie jej witamin A, C, E, F oraz kwasu hialuronowego, które znajdziemy w odpowiednich kosmetykach. Skórę należy kremować minimum dwa razy dziennie. Najlepiej jest to robić rano i wieczorem. Zwiększenie częstotliwości stosowania kremów powinno nastąpić w okresie letnim (skórę wysusza słońce) i zimowym (sezon grzewczy).

Domowa maseczka

W walce z przesuszoną skórą rewelacyjnie spisują się domowej roboty maseczki. Do jej przygotowania użyć możemy dojrzałego banana, którego wystarczy dokładnie zmiksować. Otrzymaną konsystencję nakładamy na suchą skórę, a po kwadransie zmywamy. Podobną maseczkę można zrobić z ogórków, które zawierają w sobie dużo witaminy A i E. Do przyrządzenia maseczki ogórkowej potrzebny nam będzie jeden ogórek i szklanka jogurtu naturalnego. Całość miksujemy ze sobą i również rozprowadzamy po skórze, a następnie dokładnie usuwamy.

Siemię lniane

W przypadku suchej skóry równie ważne są działania wewnętrzne. Prowadzona przez nas dieta także wpływa na poziom nawilżenia naszej skóry. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest picie siemienia lnianego, które w bardzo krótkim czasie zmiękczy skórę, a także przywróci jej naturalny koloryt. Ziarna siemienia lnianego należy zmielić, a następnie zalać je wodą. Tak przygotowany preparat warto pić każdego dnia. Jeżeli zależy nam na lepszym smaku, to zmielone ziarna można połączyć z jogurtem lub dodać do koktajlu.

Pij wodę

Efekt suchej skóry może być też konsekwencją zbyt małej ilości wody w organizmie. Dorosły człowiek codziennie powinien wypić około dwóch litrów wody. Spożywanie wody nie tylko oczyszcza nasz organizm, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na wygląd naskórka.

Aby przedstawione tricki przynosiły zamierzone skutki, muszą być stosowane regularnie. Musimy pamiętać również o tym, że organizm ludzki uwielbia systematyczność, bowiem używanie jakiejś metody raz na jakiś czas nie pomoże nam osiągnąć żadnego sukcesu. Zadbaj o swoją skórę już dziś.