Z nadejściem zimy zaczynamy nakładać na siebie grube warstwy ubrań, mocno przegrzewać włosy suszarką, przesuszać skórę oraz poddawać twarz działaniu mrozu i wiatru. Niestety, takie zachowanie wpływa niekorzystnie na stan naszej skóry. O ile uniknięcie negatywnych czynników środowiska okaże się niezwykle trudne, o tyle możemy złagodzić ich działanie, stosując kosmetyki dobrane specjalnie do tej pory roku. Na co szczególnie zwrócić uwagę z nadejściem mroźnych dni?

Podczas chodnych miesięcy, gdy ciało zakrywają warstwy ubrań, a centralne ogrzewanie powoduje znaczne obniżenie wilgotności powietrza, skóra mocno się wysusza i często ulega podrażnieniom. Martwe komórki naskórka powodują swędzenie i dyskomfort. Aby temu zapobiec, warto zastosować peeling do ciała, który usunie obumarłą wartstwę i odświeży skórę. Dodatek organicznego cukru lub zmielonych łupinek orzechów pomoże w głębokim oczyszczeniu, podczas gdy olejki cytrusowe umyją i zregenerują naskórek, a miód go nawilży i ochroni. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować peelingu częściej, niż dwa razy na tydzień, ponieważ tak agresywny zabieg może podrażnić skórę, gdy wykonuje się go zbyt często, nawet gdy stosujemy przy tym kosmetyki naturalne.

Dogłębnie oczyszczona i odświeżona skóra niezwykle efektywnie wchłania zaaplikowane składniki odżywcze, dlatego warto po peelingu użyć preparat regenerujący. W chłodne, zimowe dni możemy wykorzystać balsam nawilżający z dodatkiem chroniących skórę olejków aromatycznych. Delikatne kosmetyki organiczne złagodzą podrażnienia i znakomicie sprawdzą się nawet na skórze szczególnie wrażliwej.

Mimo, że zimą niekiedy spędzamy wiele godzin na dworze, spacerując czy jeżdżąc na nartach, trzeba pamiętać, że słońce, wiatr i mróz silnie wysuszają skórę twarzy podczas rekreacji na powietrzu. Dlatego też przed wyjściem z domu warto zastosować krem ochronny, który w tym okresie powinien zawierać znaczną ilość tłuszczu zabezpieczającego naskórek. Koniecznie trzeba też zabezpieczyć usta pomadką, która ochroni je przed mrozem. Znakomicie sprawdzają się tu w roli ochronnej naturalne tłuszcze, takie jak masło kokum lub shea, oraz ekologiczne olejki roślinne.

Po powrocie do domu należy użyć serum nawilżająco-regenerującego, które pomoże odświeżyć i uelastycznić zmęczoną skórę twarzy, uprzednio poddaną silnym bodźcom środowiskowym. Nie zapominajmy także o regularnym stosowaniu kremu do rąk, które mimo noszenia rękawiczek nie najlepiej znoszą silne zmiany temperatur i docenią dodatkową ochronę.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie makijażu przed wyjściem na mróz, koniecznie pamiętamy o użyciu wodoodpornej maskary. Mroźny powiew spowoduje łzawienie oczu, które może doprowadzić do rozmazania się źle dobranego tuszu, na czym nasza uroda znacznie straci.

Aby uniknąć przeziębienia, przed wyjściem z domu upewniamy się, że włosy są już zupełnie suche. Niemniej jednak, agresywne dosuszanie powoduje ich osłabienie i wysychanie. Dlatego też - zwłaszcza zimą - trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiedniej odżywki, która pomoże odzyskać włosom blask i witalność. Wysokiej jakości kosmetyki naturalne wzmocnią przy tym cebulki dzięki starannie dobranym składnikom, takim jak aminokwasy, organiczne olejki i wyciągi z ziół.

Zima to okres, który niesie ze sobą szczególne wyzwania dla osób, które starają się dbać o swoją urodę. Niemniej jednak, dzięki wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków z naturalnymi składnikami możemy skutecznie ochronić skórę przed słońcem, mrozem i wiatrem. Warto już dzisiaj zaopatrzyć się w organiczne preparaty, które pomogą nam zachować piękno i witalność na długie lata.