Zabieg facelifitngu polega na usunięciu nadmiaru skóry, który pojawia się z wiekiem na twarzy każdego człowieka. Dzięki temu zabiegowi nasza twarz odmłodzi się nawet o 10 lat. Facelifting to operacja, która nie polega tylko i wyłącznie na wygładzeniu skóry. Podczas zabiegu pozbywamy się zmarszczek i bruzdek, podnoszone jest nasze czoło i brwi. Na tego typu estetyzację ciała decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Co przed zabiegiem?
Ze względu na to, że facelifting to operacja chirurgiczna, pacjent przed wjechaniem na stół operacyjny, musi wykonać szereg badań (morfologia krwi, czynnik INR). Poza tym pacjent powinien być zaszczepiony na wirusowe zapalenie wątroby typu B. Następnie wyniki naszych badań analizowane są przez anestezjologa, który w przypadku braku przeciwwskazań wydaje zgodę na zabieg.

Jak wygląda zabieg?
Operacja rozpoczyna się od narysowania na twarzy linii cięcia. Później pacjentem zajmuje się anestezjolog, który podaje mu leki nasenne, przeciwbólowe oraz zwiotczające. Po takim przygotowaniu chirurdzy mogą zająć się swoją pracą. Lekarze dokonują nacięcia skóry przed uszami oraz w okolicy skroniowej, a następnie naciągają ją w bok i górę. Zgromadzony nadmiar tkanki skórnej od razu jest usuwany, dzięki czemu nasza twarz staje się młodsza i gładsza. Powstałe rany są zszywane, a twarz dokładnie się bandażuje.

Co po zabiegu?

Po operacji przez około dwa tygodnie będziemy zmuszeni do noszenia specjalnej maski ściągającej. W tym czasie powinniśmy unikać spożywania twardych pokarmów, żeby nie rozerwać szwów. Ponadto warto wzbogacić naszą dietę o owoce i warzywa, które zawierają dużo witaminy C. Wówczas szybciej przebiegać będzie proces gojenia ran. Co ciekawe, w przypadku pacjentów, którzy palą papierosy, konieczne jest zaprzestanie tej czynności kilka dni przed zabiegiem. Nikotyna ma bowiem bardzo zły wpływ na rekonwalescencje. Stosowanie się do zaleceń lekarza nie tylko usprawni gojenie, ale również ochroni nas przed skutkami ubocznymi takiego zabiegu. U niektórych pacjentów po facelifitngu na twarzy pojawiają się siniaki, a nawet występuje krwawienie. Na szczęście są to jedynie pojedyncze przypadki i najczęściej wynikają z niesubordynacji pacjenta do poleceń lekarza.

Facelifting to obecnie jedna z najlepszych metod odmładzających. Jej efekty będą widoczne na naszej twarzy przez około 10 lat, bowiem nie można w żaden sposób zahamować przebiegu starzenia. Jeżeli jednak możliwe jest cofnięcie się w wyglądzie o 10 lat, to dlaczego by z tego nie skorzystać.