Badania opublikowane w dzienniku Annals of the Rheumatic Diseases wzięły pod lupę ponad 6000 osób. Wykazano, że tylko 1 na 6 osób z bólem kręgosłupa odczuła znaczącą poprawę po zażyciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W takim razie u 5 na 6 nie było poprawy - nic się nie zmieniło!


"Bóle i choroby w obrębie kręgosłupa są poważnym wyzwaniem społecznym i ekonomicznym, o którym mniej się mówi, aniżeli o bólach nowotworowych" – ostrzegał kierownik Kliniki i Polikliniki Neuroortopedii i Neurologii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie prof. Robert Gasik.

Zdaniem specjalisty bóle kręgosłupa przybrały rozmiary epidemii. Powołując się na badania European Health Interview Survey (EHIS) oraz dane GUS z 2014 r. - stwierdził on, że bóle dolnej partii pleców odczuwa 21 proc. mężczyzn oraz 28 proc. kobiet. Czy nadal uważasz, że nie warto nic z tym robić? Problem zaraz może dotyczyć także i Ciebie.

Dr Mateusz Nowacki ze znanej kliniki jasno wypowiada się nt. leków:


Australijscy naukowcy dowiedli, że pacjenci zażywający niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jaki ibuprofen czy nurofen, 2.5 razy częściej cierpią na choroby układu pokarmowego jak np. wrzody żołądka i krwawienie.

Profesor Manuela Ferreira tłumaczy, że choć leki przeciwzapalne mogą przynieść ulgę w bólu pleców, to często jest to ulga tymczasowa, nie dająca żadnych długoterminowych korzyści.

 

Ciągle zadajemy sobie pytanie "co zamiast leków, co pomoże trwale"?

OrtoMed - skuteczna walka z bólem kręgosłupa!


Kluczem profilaktyki oraz leczenia schorzeń jest prawidłowa postawa ciała oraz masaże!  Niestety jesteśmy tylko ludźmi, nie potrafimy przez całe dwadzieścia cztery godziny utrzymać ją w ryzach i przez to pojawiają się problemy, ból i następnie, gdy nic z tym nie robimy, nawet kończy się to operacyjnie.

Na szczęście problem całej populacji został rozwiążany dzięki kilku fantastycznym przedmiotom - korektor postawy, ortopedyczna poduszka oraz masażer, jako nakładka na fotel. Co dzięki nim zyskamy?

Przede wszystkim - poprawną postawę ciała, podczas wszystkich wykonywanych czynności ale także podczas snu, co jest jeszcze ważniejsze! Masażer rozluźnia zmęczone mięśnie pleców i relaksuje. Wyobrażacie sobie, jak miłe będzie życie bez bólu?

Jednak to nie wszystko. Testy dotyczyły bardziej dużej ilości firm ww produktów, niestety wiele z nich pozostawia wiele do życzenia i nazwa 'ortopedycznej' wersji nijak ma się do rzeczywistości. Jakoż, że problem dotyczy wielu osób, łatwo było znaleźć wśród czytelników słuszny wybór i podzielić się z Wami. Najlepsze opinie dostała firma OrtoMed - która posiada wszystkie trzy produkty z serii 'Orto'.

Jak skutecznie poradzić sobie z bólem pleców, ramion, karku ?
Jak zaradzić epidemii bólu kręgosłupa?

Sprawdź produkty polecane przez naszych czytelników - OrtoMed - ortomedpro.com